تلفن : 88864772  |  فکس : 88319252  |  تلفن : 88864776

گیاه Khat با نام علمی Catha edulis گیاه گلداری است به ارتفاع 2 تا 12 فوت (هر فوت معادل 30.5 سانتیمتر) که بومی بخش گرمسیری شرق آفریقا و شبه جزیره عربستان می ‌باشد. خات از سال ۱۹۷۳ توسط سازمان جهانی بهداشت نوعی ماده اعتیاد آور محسوب شده و در منطقه صعده کشور یمن بطور وسیع کشت می ‌شود.

غالبا مصرف کنندگان برگ های خات را می جوند اما گاهی اوقات نیز آن را کشیده یا دم می کنند. برگ این گیاه شامل دو نوع ماده مؤثر به نام های "کاتین"  و "کاتینون"  است که هر دو از داروهای محرک  به حساب می آیند به طورى که به مصرف‏ کننده احساس نشاط داده و تا حدودى جلوى گرسنگى را می‏ گیرند. "قات زدن" به عمل مکیدن تدریجی شیره برگ گیاه خات گفته می‌ شود.

طعم آن تلخ است و مصرف آن بیشتر در عصر و اوائل شب صورت می‏گیرد. کشورهاى تولیدکننده، مقادیر انبوهى محموله‏ هاى منجمد، خشک و واکیوم شده خات را به اروپا و سایر نقاط جهان ارسال می ‏کنند.

از عوارض مصرف آن کم اشتهائی شدید، بیش فعالی، آریتمی قلبی (نامنظم شدن ضربان قلب)، پرخاشگری و عصبانیت، بیخوابی  و اختلالات گوارشی گزارش شده است. درمصرف طولانی مدت، خستگی جسمی، اختلالات سایکوتیک، افسردگی توأم با تمایل به خودکشی و توهم مشاهده می گردد.

اطلاعات تماس

    • ایران - تهران - میدان هفت تیر - ابتدای خیابان بهار شیراز - جنب داروخانه دکتر ولی زاده - پلاک 189 - طبقه اول - واحد 2


این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

https://t.me/aftabmehrvarzi

https://www.instagram.com/aftabmehrvarzi

درباره کلینیک آفتاب مهرورزی

مرکز درمان سوءمصرف مواد آفتاب مهرورزی با هدف ارتقای دانش بالینی و ارایه درمان نمونه در سوء مصرف و وابستگی به مواد و مداخله در سایر رفتارهای اعتیادی زیرنظر اساتید و صاحب­نظران حوزه اعتیاد کشور در سال 1387 تأسیس شده ... ادامه جزئیات

تلفن های جدید کلینیک آفتاب مهرورزی


تلفن : 88864772
تلفن : 88864776
تلفن : 88864797

------------------------

فکس : 88319252

Scroll to top