تلفن : 88864772  |  فکس : 88319252  |  تلفن : 88864776

حشیش که از پُرمصرف­ترين مواد در ایران و جهان مي­باشد، ماده‌ای صمغی­شکل قهوه‌ای متمایل به سبز است که از ترشحات چسبندهگل وبرگ گیاهشاهدانه بدست می‌آ‏ید. روش معمول استفاده از آن این است که توتون سیگار را خارج کرده و ماده حشیش را بعد از داغ کردن با این توتون مخلوط می­کنند.

سپس توتون آغشته به حشیش را دوباره وارد کاغذ سیگار نموده و آن را مانند سیگار مورد استفاده قرار می­دهند. بندرت افراد این ماده را بصورت خوراکی مورد استفاده قرار می­دهند. شکل دیگر استفاده از این ماده این است که برگ یا گل گیاه شاهدانه را خشک می­کنند و بعد از خرد کردن آن را جایگزین توتون سیگار نموده و مصرف می­کنند؛ وقتی برگ­های خشک­شده این ماده مستقیماً مورداستفاده قرار می­گیرند، به آن علف، گراس، ماري­جوانا، یا جوینت می­گویند که اثراتی خفیف­تر از حشیش دارد.

معمولاً فرد پس از مصرف حشیش احساس آرامش می‌کند، دهانش خشک و خواب­آلوده می­گردد، چشم­ها شدیداً قرمز شده، ضربان قلب افزایش می­یابد و احساس تپش قلب پیدا می­کند. رنگ­ها بنظرش شفاف­تر  و ادراکات حسی بخصوص بینایی و شنوایی تحریف می­گردند. اشتها بخصوص به غذاهای شیرین و چرب افزایش می‌یابد. گاهی فرد پُرحرف می­گردد و بی­دلیل و بصورت ممتد می­خندد. افراد در زمان مصرف این ماده اختلال در تعادل و هماهنگی عضلات پیدا می­کنند و به همین دلیل رانندگی و کار با ماشین­آلات خطرناک می­گردد. گاه فرد در همان دفعات اول مصرف دچار حملات بسیار شدید اضطراب، بدگماني و سوءظن، توهم و هذیان می­گردد.

مصرف طولانی­مدت این ماده، بخصوص در مقادیر زیاد موجب بروز عوارض زیادی می­گردد. این ماده خطر برونشیت مزمن و سایر بیماری­های دستگاه تنفسی را زیاد کرده و حدود 20 تا 30 برابر سیگار موجب بروز سرطان ریه و بسیاری از سایر سرطان­ها می­گردد. قوای دفاعی بدن آسیب می­بیند و مقاوت بدن به بیماری­های مختلف، بخصوص بیماری­های عفونی و بدخیمی­ها کاهش می­یابد. كاهش هورمون مردانه در مردان موجب کاهش تعداد اسپرم­ها و ناتوانی جنسی می­گردد. برعکس حشیش موجب افزايش سطح هورمون مردانه در زنان گشته که موجب رشد موهای زاید در صورت و بدن، اختلال در عادات ماهیانه، و افزایش خطر ناباروري می­گردد. حجم مغز تا حدی کم می­گردد که در تصویربرداری­های مغزی نیز قابل مشاهده است. حافظه و تمرکز مختل می­گردد، انرژی کاهش می­یابد و فرد علایقش را برای پیشرفت و فعالیت از دست داده و به فردی بی­انگیزه تبدیل می­گردد.

قطع مصرف حشیش در فرد معتاد به آن موجب بروز احساس خستگي، تعريق، بی­قراري، بي­خوابي، گُرگرفتگي، آبريزش بيني، اسهال، سكسكه، بي­اشتهايي، و رفتار پرخاشگرانه شدید می­گردد. در بسیاری از افراد ممکن است تشنج یا اختلالات شدید خواب بروز نماید. در بسیاری از مواقع این علایم همراه با وسوسه مصرف آن عاملی برای بازگشت مصرف می­گردد.

اطلاعات تماس

    • ایران - تهران - میدان هفت تیر - ابتدای خیابان بهار شیراز - جنب داروخانه دکتر ولی زاده - پلاک 189 - طبقه اول - واحد 2


این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

https://t.me/aftabmehrvarzi

https://www.instagram.com/aftabmehrvarzi

درباره کلینیک آفتاب مهرورزی

مرکز درمان سوءمصرف مواد آفتاب مهرورزی با هدف ارتقای دانش بالینی و ارایه درمان نمونه در سوء مصرف و وابستگی به مواد و مداخله در سایر رفتارهای اعتیادی زیرنظر اساتید و صاحب­نظران حوزه اعتیاد کشور در سال 1387 تأسیس شده ... ادامه جزئیات

تلفن های جدید کلینیک آفتاب مهرورزی


تلفن : 88864772
تلفن : 88864776
تلفن : 88864797

------------------------

فکس : 88319252

Scroll to top