تلفن : 88864772  |  فکس : 88319252  |  تلفن : 88864776

استروئيدهاي آنابوليك كه بعنوان استروئيدها شناخته مي­شوند، شامل هورمون مردانه تستوسترون و مشتقات مصنوعي آن مي­باشد که با هدف افزایش ساخت و کاهش تخریب عضلات، افزایش کارآیی ورزشی، افزایش حجم و قدرت عضلانی، ایجاد ظاهری درشت و خشن، افزایش حالت تهاجمی، و کاهش احساس خستگی؛ بخصوص در رشته­های بدنسازی، دو و میدانی، کشتی، و وزنه­برداری مورداستفاده قرار می­گیرند.

استروئيدها به دو صورت خوراكي و تزريقی استفاده شده و مقدار مصرف آن در مردان بيشتر است. 

هرچند این داروها استفاده پزشکی دارند، اما عوارض بهداشتي بي­شماري برای مصرف آنها در موارد غیرپزشکی ذکر شده است. اين مواد مي­توانند باعث نوسان­هاي شديد خلقي، بی­خوابی، اضطراب، افسردگی، کابوس شبانه، رفتارهاي خشونت­آميز، سوءظن، تحريك­پذيري، هذيان، قضاوت نادرست در مورد خود و دیگران، احساس کاذب شكست­ناپذيري، روانپریشی و جنون، خودكشي، ارتكاب به قتل، و وابستگی روانی به مصرف این داروها شود. زردشدن رنگ پوست و چشم­ها، جوش­هاي دردناك، فشارخون بالا، لرزش، پوکی استخوان، ضعف و پارگی تاندون­ها، بيماري­هاي كبدي، افزایش آنزیم­های کبدی، حملات قلبي و سرطان­های مختلف مانند کبد و کلیه، از جمله موارد گزارش شده در مصرف­كنندگان اين ماده است. كوچك­شدن بيضه­ها، كاهش تعداد اسپرم، عقيم شدن، ريزش مو، بزرگ­شدن سينه­ها در مردان، کاهش توانایی جنسی، و بزرگ شدن و سرطان پروستات ؛ روئيدن موهای زاید در صورت و بدن، نامرتب­شدن قاعدگي، کلفت و دورگه شدن صدا، تاسی سر، تحلیل پستان­ها، سرکوب شیردهی، در زنان؛ و كندی و توقف رشد بدليل آسيب به استخوان­ها، در نوجوانان؛ از سایر عوارض مصرف این داروهاست.

اطلاعات تماس

    • ایران - تهران - میدان هفت تیر - ابتدای خیابان بهار شیراز - جنب داروخانه دکتر ولی زاده - پلاک 189 - طبقه اول - واحد 2


این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

https://t.me/aftabmehrvarzi

https://www.instagram.com/aftabmehrvarzi

درباره کلینیک آفتاب مهرورزی

مرکز درمان سوءمصرف مواد آفتاب مهرورزی با هدف ارتقای دانش بالینی و ارایه درمان نمونه در سوء مصرف و وابستگی به مواد و مداخله در سایر رفتارهای اعتیادی زیرنظر اساتید و صاحب­نظران حوزه اعتیاد کشور در سال 1387 تأسیس شده ... ادامه جزئیات

تلفن های جدید کلینیک آفتاب مهرورزی


تلفن : 88864772
تلفن : 88864776
تلفن : 88864797

------------------------

فکس : 88319252

Scroll to top